08
02
2022

Results II Crystal Star

VOCAL
III STAGE LAUREATE CS-II-0002 Lara Kerznar Elder group Folk song
SLOVENIA, Celje
GOLD STAR, I STAGE LAUREATE CS-II-0003 Júlia ochoa Middle group POP VOCAL Madeira
I STAGE LAUREATE CS-II-0004 MARCELINA ALBRYCHT Middle group Academic genre solo Równe – krosno
I STAGE LAUREATE CS-II-0006 Hasanov Bayram Elder profi group pop song
Azerbaijan, Baku
II STAGE LAUREATE CS-II-0009 Zemyna Palionyte Younger group vocal, pop song, solo
Lithuania, Vilnius / Belgium, Brussels
GRAND PRIX CS-II-0010 Nikola Bigos Middle group Vocal POLAND, Jasło
III STAGE LAUREATE CS-II-0011 Hovhannisyan Victoria Younger group POP SONG(solo)
ARMENIA, Yerevan
III STAGE LAUREATE CS-II-0012 PROTSENKO NATALIA Middle group На рояле UKRAINE, Kyiv
CS-II-0013 Anastasia shainidze Younger group pop vocal Georgia
II STAGE LAUREATE CS-II-0014 LIAKHOVYCH SOFIIA (Ляхович Софія) Elder group pop vocal UKRAINE, Kyiv
II STAGE LAUREATE CS-II-0015 LYMAR KATERYNA Elder group pop vocal UKRAINE, Kyiv
II STAGE LAUREATE CS-II-0016 Kaminska Valeria Elder group pop vocal UKRAINE, Kyiv
GOLD STAR, I STAGE LAUREATE CS-II-0017 HAPCHENKO ANDRII Elder group pop vocal UKRAINE, Kyiv
GRAND PRIX CS-II-0018 Choir studio “Kryla muzyky”, (school N78, Kyiv) Mixed group Pop song UKRAINE, Kyiv
II STAGE LAUREATE CS-II-0023 Simona Šidlauskaitė Middle group Vocal
Kaunas Lithuania
I STAGE LAUREATE CS-II-0024 Galina Yaneva Elder group POP SONG, SOLO
BULGARIA,Varna
II STAGE LAUREATE CS-II-0027 Zuzanna Wojcieszek Younger group Pop song, solo Poland, Jasło
I STAGE LAUREATE CS-II-0031 Bondarenko Viktoriia Elder group Pop song, solo UKRAINE, Kyiv
II STAGE LAUREATE CS-II-0032 Korol Illia Elder group POP song, solo UKRAINE, Kyiv
II STAGE LAUREATE CS-II-0033 Slipchuk Illia Elder group POP song, solo UKRAINE, Kyiv
I STAGE LAUREATE CS-II-0034 LOBOIKO VASYLYNA Elder group POP vocal UKRAINE, Kyiv
INSTRUMENTAL
I STAGE LAUREATE CS-II-0005 Yunusov Agha Elder group Tar
Azerbaijan, Baku
I STAGE LAUREATE CS-II-0007 Tretiakova Anastasiia Younger group instrumental music ,folk instruments,solo,domra
Russia.Krasnoyarsk
GRAND PRIX CS-II-0008 Abbaszade Farida, Ahmadova Rahima Adult profi group Camera ensemble, duets
Azerbaijan, Baku
GOLD STAR, I STAGE LAUREATE CS-II-0020 VIlTE PALAIMAITE Middle group Kanklės (string)
Lithuania Kaunas
I STAGE LAUREATE CS-II-0022 Paulina Kuzmarskaitė Middle group Kanklės string
Kaunas Lithuania
II STAGE LAUREATE CS-II-0025 Karilė Lingytė Younger group Violin string
Kaunas Lithuania
I STAGE LAUREATE CS-II-0026 Justė Dapkevičiūtė Younger group Kanklės, she’s playing only four month
Kaunas Lithuania
ART
I STAGE LAUREATE CS-II-0028 LISSOVA ULYANA Middle group ART. PAINTING
KAZAKHSTAN,Kapchagay
I STAGE LAUREATE CS-II-0029 KATAROVA VALENTINA Adult age group Art.Painting
Kazakhstan,Kapchagay
CHOREOGRAPHY
GRAND PRIX CS-II-0001 TKACHUK EKATERINA Adult profi group Contemporary Russia, Moscow
I STAGE LAUREATE CS-II-0019 Monah Angelina Middle group contemporary choreography с .Введенка
GOLD STAR, I STAGE LAUREATE CS-II-0030 Krets Sofia Younger group Pop dance Belarus, Brest
COMPOSER’S WORK
I STAGE LAUREATE CS-II-0021 Laura Vitez Middle group композитор – инструментальная музыкаб фортепиано (Chamber Music)
Hungary, Budapest