15
06
2021

Stars Way New York results

STARS WAY NEW YORK 2021 RESULTS

CHOREOGRAPHY

I STAGE LAUREATE          NY-I-0011           Alexander Obukhova

II STAGE LAUREATE         NY-I-0047           Lozko Aleksandra, Kalugina Elizaveta, Bibikova Varvara, Makarova Arina, Fedorova Viktoriia, Sirotinina Alisa, Malova Elizaveta, Kolthanova Anna

II STAGE LAUREATE         NY-I-0062           Ballet School “Inspiration” – Debelets (district of Veliko Tarnovo)

II STAGE LAUREATE         NY-I-0078           Dance studio ” SPIRIT” Anna Stosha ,Victoria Vnuchkova

 

RECITATION, THEATER

GRAND PRIX       NY-I-0054           Katsiaryna Karnavukhava

I STAGE LAUREATE          NY-I-0038           Roman Afonin

I STAGE LAUREATE          NY-I-0033           Klaudia Merkulova, Sofiia Khrystoliubska, Marta Khopta, Liubchenko Ivanna

II STAGE LAUREATE         NY-I-0003           Sachniou Yahor

 

VOCAL

GRAND PRIX       NY-I-0039           Vokalnaya gruppa obrazcovogo ansamblya tanca i pesni “Pridzvinskiya rossipi”

GOLD STAR, I STAGE LAURAETE NY-I-0014           JÚLIA MARIA SILVA OCHÔA

GOLD STAR, I STAGE LAUREATE     NY-I-0036           GALINA YANEVA

GRAND PRIX                NY-I-0041           ANNA ROZYNEK

GRAND PRIX                NY-I-0048           Dawid Wojnarowicz

GRAND PRIX                NY-I-0068           Wiktoria Ryznar

GOLD STAR, I STAGE LAUREATE      NY-I-0052           Katarzyna Sokołowska

GOLD STAR, I STAGE LAUREATE     NY-I-0042           Erena TANAKA

I STAGE LAUREATE          NY-I-0009           VelVett

I STAGE LAUREATE          NY-I-0040           Јана Мрческа

I STAGE LAUREATE          NY-I-0027           Nadia Nebesna

I STAGE LAURAETE          NY-I-0066           Ramina Satybaldy

I STAGE LAUREATE           NY-I-0044           Михаела Петкович

I STAGE LAUREATE           NY-I-0010           Niks Rozkova

I STAGE LAUREATE           NY-I-0015           KINGA LORENC

I STAGE LAUREATE           NY-I-0016           NIKOLA LORENC

I STAGE LAUREATE           NY-I-0018           WERONIKA BAJDALSKA

I STAGE LAUREATE            NY-I-0020           MARTIN JIRÁK

I STAGE LAUREATE           NY-I-0021           FILIP STREJC

I STAGE LAUREATE          NY-I-0030           Yuina IDA

I STAGE LAUREATE          NY-I-0087           Sherkhan Arystan

I STAGE LAUREATE          NY-I-0088           Adilbek Bagasharuly

I STAGE LAUREATE          NY-I-0060           IVAN EDREV

I STAGE LAUREATE          NY-I-0061           GRACIELA IVANOVA

I STAGE LAUREATE          NY-I-0077           Anna Karpova

I STAGE LAUREATE           NY-I-0094           Fominova Elvira

I STAGE LAUREATE           NY-I-0095           Trio “Vereyushki”

II STAGE LAUREATE         NY-I-0057           DARENA STANEVA

II STAGE LAUREATE          NY-I-0058           VASILENA VASILEVA

II STAGE LAUREATE          NY-I-0059           PRESLAVA STOYANOVA

II STAGE LAUREATE       NY-I-0045           Sofya Leonova

II STAGE LAUREATE         NY-I-0064           Sofia Astashkina

II STAGE LAUREATE         NY-I-0067           Pryshchepchik Marya

II STAGE LAURAETE         NY-I-0024           Karolina Makovskaia

II STAGE LAURAETE         NY-I-0028           Julia Kmiecik

II STAGE LAURAETE         NY-I-0043           Sofiia Timatkova

III STAGE LAUREATE        NY-I-0037           Ema Grikpėdytė

III STAGE LAUREATE        NY-I-0008           Nika Star

 

ACADEMIC VOCAL, JUZZ, CHOIR

GRAND PRIX       NY-I-0001           Kaisiadorys cultural center female choir ,,NONA”

GRAND PRIX       NY-I-0013           Michał Jopek

GRAND PRIX       NY-I-0086           Alexander Kalischewski

I STAGE LAUREATE          NY-I-0002           NATALIA GAL

I STAGE LAUREATE          NY-I-0090           Alisher Batyrbek

I STAGE LAUREATE          NY-I-0097           Gurami Khurtsilava

II STAGE LAUREATE         NY-I-0091           Islam Kushenov

II STAGE LAUREATE         NY-I-0026           Zuzanna Ozimińska

II STAGE LAUREATE         NY-I-0090           Alisher Batyrbek

II STAGE LAUREATE         NY-I-0091           Islam Kushenov

III STAGE LAUREATE        NY-I-0025           Natasha Webb

AUTOR’S

GOLD STAR, I SATGE LAUREATE NY-I-0089           Nurbolat Nurgalym

 

INSTRUMENTAL

GRAND PRIX       NY-I-0019           Shahad Al Assad

GRAND PRIX       NY-I-0055           Ahmadbayov Islam

GOLD STAR, I STAGE LAUREATE NY-I-0034           Asim Rzazade

GOLD STAR        NY-I-0084           Evdokija Stepanenko

I STAGE LAUREATE          NY-I-0004           Andrey Poliakof

I STAGE LAUREATE          NY-I-0092           Almerek Aidaruly

I STAGE LAUREATE          NY-I-0049           Havryliuk Mykhailo ( piano); Lasinska Myroslava ( violin)

I STAGE LAUREATE          NY-I-0072           Nematli Fidan

I STAGE LAUREATE          NY-I-0074           Msmmadzada Novruz, Teyyubzade Sanan

I STAGE LAUREATE          NY-I-0012           Big Band ERA

I STAGE LAUREATE          NY-I-0006           Wiktoria Obuchowicz

I STAGE LAUREATE          NY-I-0056           Maharramova Leyla

I STAGE LAUREATE          NY-I-0065           Anna Oberemko

I STAGE LAUREATE          NY-I-0069           Elina Stsiazhkina

I STAGE LAUREATE          NY-I-0076           SIMONENKOVA VERONIKA

I STAGE LAUREATE          NY-I-0022           Rzazade Asim

I STAGE LAUREATE          NY-I-0083           Evdokija Stepanenko

I STAGE LAUREATE          NY-I-0023           Antoine Villéger

II STAGE LAUREATE         NY-I-0071           Israfilova Fatima

II STAGE LAUREATE         NY-I-0085           Eyyubov Hamid

II STAGE LAUREATE         NY-I-0075           Verdiyev Said

II STAGE LAUREATE         NY-I-0082           Pavlova Aleksandra

II STAGE LAUREATE         NY-I-0093           Mansur Kosbaev

II STAGE LAUREATE         NY-I-0031           Tereshchenko Ivan

II STAGE LAUREATE         NY-I-0032           Galeta Tatiana

II STAGE LAUREATE         NY-I-0029           COFARU ANDREI-CRISTIAN

II STAGE LAUREATE         NY-I-0050           Yuriy Padkovskyi

II STAGE LAUREATE         NY-I-0080           Enia Denis

II STAGE LAUREATE         NY-I-0051           Shamis Alisa

III STAGE LAUREATE        NY-I-0073           Adigozalov Salman

III STAGE LAUREATE        NY-I-0070           Huseynli Javid

III STAGE LAUREATE        NY-I-0081           Dmitrii Beresnev

 

ART, ARTS AND CRAFTS

GRAND PRIX       NY-I-0035           Darina Gazeyeva

I STAGE LAUREATE          NY-I-0005           Natalia Palienko

I STAGE LAUREATE          NY-I-0046           Sofia Pozhylova

II STAGE LAUREATE         NY-I-0063           Kuznetsova Anna

II STAGE LAUREATE         NY-I-0096           Lesik Alexandra